Dantų Pastos

Dantų valymas yra neatsiejamas kasdieninės rutinos dalis, todėl pirmas dalykas, kurį paimame į rankas yra dantų pasta ir dantų šepetėlis. Dantų pastų būna įvairių: balinančių dantis, apsaugančių nuo demineralizavimosi ir emalio praradimo, todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą dantų pasta.

Dantų pastos rūšys

Pastos skirstomos pagal poveikį į kelias grupes:

  • Paprastos higieninės, kurios tinka bet kokių dantų kasdienei priežiūrai; Higieninės yra malonaus skonio, jų yra gausybė, tarp jų su balinamuoju efektu, ekologiškos ir natūralios, ajurvedinės ir t.t.
  • Profilaktinės , turintiems polinkį sirgti dantenų ligomis. Profilaktinės dantų pastos dažniausiai turi stipresnį poveikį, skirtos kraujuoti linkusioms dantenoms.
  • Gydomąsias, savo sudėtyje turinčias antibiotinių medžiagų. Gydomosios dantų pastos paprastai būna su antibiotikais ir jų naudojimo trukmė ribojama nuo 2-4 savaičių.

Po gydymo rekomenduojama įsigyti internetu profilaktines specialias pastas ir skalavimo skysčius. Tokiuose dantų pastuose yra antibakterinį poveikį turinčių medžiagų ar fermentų, sutraukiančių dantenų kraujagysles. Kad efektyviai veiktų dantenas ir visą burnos ertmę, neleistų dėtis apnašoms bei naikintų blogą burnos kvapą.